V ČEM JSOU ORTOPEDICKÉ VLOŽKY SUPERFEET ODLIŠNÉ?

superfeetSuperfeet se liší od většiny ortopedických vložek vyráběných konkurenty tím, protože jsou pevné, ne měkké. A v tom je propastný rozdíl. Na polštáři je příjemné ležet při relaxaci ne spát, protože se tělo unaví. Podobně na měkkých vložkách není příjemné dlouhodobě stát a chodit nebo běhat. Tak proč by si dávat polštář dovnitř své boty? V botě musí být místo pro pevnou podporu klenby a hluboké zapouzdření paty. Pevná podpora paty a klenby pomáhá udržet distribuci tlaku na nohy při správném přechodu této síly po celém těle

Většina bot, dokonce i ty opravdu dobré, nemají dobré tovární vložky. Tovární vložky představují obvykle jen plošně tvarové polstrování, které pokrývá konstrukci půdy obuvi. Pokud jsou tvarované tak pouze z měkkých materiálů, které jsou stlačeny vahou pracovníka na plochý útvar. Mnohdy mohou být vnímány uživatelem jako diskomfort. Ortopedické vložky Superfeet jsou schopny ovlivnit nejen funkci bežecké boty, ale i její komfort při běhu a zdravotní aspekty obutí. Ortopedické vložky Superfeet jsou určeny k nahrazení vložky, která je vložena v obuvi při jejím zakoupením, a zároveň ji zlepšuje. Poskytují spolehlivou podporu pro nohy. Rotace kloubů mediálním směrem se snižuje a stabilní poloha dolních končetin předává impulsy směrem nahoru čímž se uvolňuje napětí nejen na nohy, ale i na boky záda a krční páteř.

NE KAŽDÉ NÁHRADNÍ VLOŽKY JSOU DOBRÉ Z HLEDISKA ORTOPEDICKÉHO

Při hodnocení kvality je nutné sledovat určité parametry. (Některé z nich se dají exaktně změřit). Předpokladem pro dobré působení ortopedické vložky je, aby splňovala tyto předpoklady:

  1. superfeet-2Účinně absorbuje energii nárazu na patu
  2. Staví patní kost do neutrální polohy
  3. Modeluje klenbu nohy přirozeným způsobem – pohyb nohy z pronace směrem k supinaci je víergonomický
  4. Snižuje síly působící na nohu – eliminuje kritická místa nasnížením tlaku na nohu
  5. Zlepšuje biomechanickou funkci nohou – působení sil na nohu v průběhu kroku